KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14544228
nr 1454 4228
Tord Leander Engström
(1914-1985), Sverige
Oljemålning, Fjäll. Signerad. Olja på pannå, 35x44, yttermått inklusive ram: 44x53 cm
Tord Leander Engström, svensk målare född i Stockholm 1914, död 1985.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 14 mars 2022
kl 19:38:28
14/3 15:15:32
Tord Leander Engström
Läs mer om Tord Leander Engström